Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271097 | Odgovora: 3214 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 12:01 - pre 5 meseci
Evo jedan odličan članak Vladimira Đukanovića, čoveka koji je trenutno možda najpopularniji ekonomski analitičar u Srbiji (dugo radio u USA, itd.), dao je komentar za konstataciju američkog Washington Posta da je Rusija danas jača nego ikad:

Washington Post: Rusija nikad jača

U analizi je ponovio praktično moje reči koje sam pre par nedelja o tome i o Kini napisao u jednoj hrvatskoj grupi, pa evo tu moju izjavu odande prenosim i ovde (prva rečenica se odnosila na to da i ja naravno negodujem što Kina krade tehnologiju i zbog toga ih lično ne volim):

Citat:
Ovo je sasvim tačno, rekoh da već samo zbog toga lično ne mirišem Kinu kao državu, i to bi trebalo da se rešava na najvišim svetskim instancama.

Ali, umesto da se u UN USA zajedno sa Rusijom bori protiv krađe intelektualne svojine od strane Kine, USA ratuje protiv Rusije (?!), omogućavajući Kini da ih, sada sa punim pravom jer su agresori - krade još više.

A šta Kina radi nakon toga: ucenjuje Rusiju tražeći im još veći diskont za energente, čime kineska industrija postaje još konkurentnija, a čime i USA i Evropa zajedno padaju u još mnogo nepovoljniji položaj u odnosu na Kinu.

Samo totalno zaslepljeni i kratkovidi USA političari, u sadejstvu sa retardiranim idiotima iz Evrope mogu to sebi i nama da urade, jer time potpuno prokrčuju put Kini da zavlada svetom.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 15:56 - pre 5 meseci
Naravno, pametne glave u USA znaju da je Kina najveća pretnja za Ameriku a ne Rusija. Ali staračke koje još nisu izašle iz hladnog rata su bez ikakvog razloga napravile ovaj užasni rat koji je odneo nezamisliv broj žrtava i time oslabile i Ameriku a naročito Evropu.

Da se nadovežem na ovo šta sam gore u prethodnom postu rekao, evo jedne od trezvenih glava u USA šta kaže:

China is a biggest threat we've had since Pearl Harbor, says fmr. UN Ambassador Nikki Haley

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
185.13.106.*



+2285 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 16:14 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
kako ti vidiš da će se ovaj rat završiti?

Odbacio si mogućnost da se rat neće završiti (tokom narednih par decenija, ili do kraja ovog veka), ili je ta mogućnost aktuelna? Po meni najelementarnija biznis logika je da rat ne treba da stane sve dok mogu da se muzu neke pare + potrebno je da se rusiji obezbedi neka zanimacija kako ne bi štitila slabije po svetu. Ne vidim razloga da to ne bude tako i narednih par decenija. Siguran sam da USA ima stručne ljude koji će pazljivo odmeriti visinu pomoći tako da nijedna strana ne izgubi rat.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 17:25 - pre 5 meseci
Odbacio sam tu mogućnost jer je cena izražena u topovskom mesu, tačnije na žalost u ljudskim životima ukrajinaca ogromna.

U Ukrajini više nema ko da ratuje, lako možete videti izveštaje koji pokazuju da je u nekim jedinicama prosečna starost 55-56 godina i slično.

Takvo stanje je neodrživo, zato sam pisao da USA mora ili brzo da nađe neko novo topovsko meso za rat protiv Rusije tj. da otvori neki novi front sa standardno ciničnim obnjašnjenjem "da brani USA interese", "vrši odbranu demokratije" i slično, ili da naprosto sami uđu u rat, što znamo da je malo verovatno.

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
83.137.1.*



+2285 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 20:59 - pre 5 meseci
Bez pešadije nema preotimanja teritorije, ali za razmenu artiljerijske vatre ne trebaju ogromni ljudski tesursi, zar ne?
 
0

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 21:38 - pre 5 meseci
Na obe strane ratuju plaćenici i sirotinja.
Ko god je imao neke pare pobegao je iz Rusije i iz Ukrajine.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 21:50 - pre 5 meseci
To za Ukrajinu važi 100%, a za Rusiju u nekoj puno manjoj meri, mada onaj ko je ikada razmišljao da ode iz Rusije sada je otišao.
Citat:
Darko Nedeljković: Bez pešadije nema preotimanja teritorije, ali za razmenu artiljerijske vatre ne trebaju ogromni ljudski tesursi, zar ne?
Odnos ispaljenih artiljerijskih granata je otprilike 10:1, sličan kao i broj poginulih, logično.

I to je nešto što je takođe neodrživo, jer Ukri imaju sve manje granata, a Rusi imaju sve manje na koga da pucaju.

A rešili su da ne ginu uopšte, ili skoro uopšte, i čekaju da Ukri nestanu sami, što će zima ubrzati.

To je prosto neizbežno, nema načina kako to sprečiti osim da se predaju, što sve više rade, ali i za to treba vremena.

Baš pre neki dan videh kako Rusi prave neke specijalne granate sa smanjenim kalibrom koje omotavaju debelim lecima i pozivima sa detaljnim uputstvima za predaju i umesto da ih prže sa TOS1A i Smerčom od 300mm, bacaju im te granate.

 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
83.137.1.*



+2285 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 22:33 - pre 5 meseci
Samo da bude dolara, napravićemo granate.
Jesi propratio izjavu naseg predsednika da je za sledeću godinu namenska industrija ugovorila rekordne i do sad neviđene nivoe proizvodnje tako da ćemo morati drastično da uvećamo naše kapacitete?
https://biznis.telegraf.rs/inf...-ugovor-za-namensku-industriju
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 22:53 - pre 5 meseci
Ne znam za njegove planove, ali sam X puta video da ukrajinci pucaju iz naših granata 120mm najnovije prozvodnje, 2022-2023.

Biznis dakle cveta, a imajući u vidu kolika je korupcija u Ukrajini i svemu vezanom za nju a naročito sa oružjem, nameće se pitanje koliko je ko od naših tu "dobar".
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2791 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini09.12.2023. u 23:24 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Pominjao sam da je američki predsednik Bajden (jedva) hodajuća apoteka, pa evo šta su mi Hrvati malopre poslali o njemu:

https://twitter.com/CollinRugg...95203?t=tXMawtUgle1Cr7GQDNMR7Q

Ali deda gura svoju priču i ništa ne smeta da zahteva novih 106 milijardi za rat protov Rusije.

Medvedev, kao i obično, ima otrežnjujući komentar:

https://lat.rt.rs/rusija/65966..._campaign=FBRT&utm_id=FBRT

Da li si pogledao taj link pre nego što si ga okačio? Poziva se na Aleksa Džonsa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.12.2023. u 01:18 - pre 5 meseci
Rekoh da su mi taj link poslali Hrvati, oni vole da se bave "likom i delom" Bajdena. Što se mene tiče on mi je sasvim jasan a okačio sam i njegove "rane radove", a već samo to je dovoljno da se vidi o kakvom zločincu se radi.

Ako želiš realno da sagledaš stanje poslušaj ponekad Medvedeva, on objašnjava jednostavnim rečnikom i stvari naziva pravim imenom.



Medvedev Šolcu: Nemac laže i ne crveni se od svojih laži!

Evo pitanje za sve: da li na planeti trenutno postoji jadnija zemlja od Nemačke?

 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1363
87.116.165.*



+562 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.12.2023. u 11:54 - pre 5 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Odbacio si mogućnost da se rat neće završiti (tokom narednih par decenija, ili do kraja ovog veka), ili je ta mogućnost aktuelna? Po meni najelementarnija biznis logika je da rat ne treba da stane sve dok mogu da se muzu neke pare + potrebno je da se rusiji obezbedi neka zanimacija kako ne bi štitila slabije po svetu.


Je l može neko podsećanje kad su slabiji u svetu bili ugroženi od jačih, i da ih je Rusija štitila, i na koji način? Koga su štitili neposredno pred specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini?

Nemoj da pricas?
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.12.2023. u 15:42 - pre 5 meseci
Major aj drži se teme, ne razumem čemu skretanje, hajde navedi makar jedan relevantan podatak na temu, da jednom vidimo da si nečim doprineo.

Što recimo ne kažeš da je "demokrata" Zelenski poslao na robiju YouTubera koji je iznosio prljav veš o njemu i njegovom režimu? Lik je inače Amerikanac koji živi u Ukrajini i bačen je u ukrajinski logor da umre.

Američka vlada se pravi da se ovo "nije desilo", iako znamo koliko štite sve svoje građane, zato što podržavaju i finansiraju antiruskog kriminalca Zelenskog.

Ali to ne sprečava Elon Muska da makar on digne prašinu:

Prikačeni fajlovi
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2791 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.12.2023. u 17:55 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Rekoh da su mi taj link poslali Hrvati, oni vole da se bave "likom i delom" Bajdena.

Ko god da ti ga je poslao, ti si ga ovde okačio bez ikakve distance. Ako želiš da budeš ozbiljno shvaćen, onda ne treba da kačiš linkove Aleksa Džonsa bez ikakve distance. To što si napisao da su ga poslali Hrvati se ne tumači kao nekredibilnost izvora.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini10.12.2023. u 19:44 - pre 5 meseci
Ne znam što si se uhvatio za tu izjavu o tom zločincu kada ih ima mnogo a i ja sam okačio neke puno jače opise/izjave tog eksponenta zločinačke USA politike.

To inače nije cela Amerika nego manje od pola nje, ali je svakako značajan procenat koji ima ogromnu svakovrsnu moć, mada postoje šanse da na sledećim izborima ipak budu poraženi.

To bi dovelo do momentalne kapitulacije Ukrajine, prestanka rata u toku sledeća 24 sata i sačuvalo bi živote mnoooogo ljudi će poginuti/bi poginili ako se takav ishod ne desi.

A čak i ako se takav ishod ne desi, velika je verovatnoća da će se Ukri sami urušiti bez obzira na pare, oružje i ostalo, jer bukvalno svaki dan se pojavljuju dokazi o tome:

Kličko napao Zelenskog: Ne možeš vječno lagati. Kad završi rat, odgovarat ćeš
 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.12.2023. u 03:47 - pre 5 meseci
Ma kakav Kličko,
sad će neko vreme kompletna europejska über alles skupina
u horu da peva kako je balija Zelja fuj
a tavariš Putin ti naš drug ti naš brat ti ne vinovat.

Kažem: Neko vreme.

Oni, über alles,europejci
više nemaju vremena.
U stvari oni nemaju više ništa.
Ostalo im je tri parka, dva muzeja i lažni osećaj da su nekom važni.

Ne, oni više nikom nisu nužni...
i ovaj put neće stizati sami sebe da sahrane.


 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.12.2023. u 03:56 - pre 5 meseci
Welcome back, daj malo više detalja, i prošli put sam ti isto rekao.
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.12.2023. u 09:57 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Ako želiš realno da sagledaš stanje poslušaj ponekad Medvedeva, on objašnjava jednostavnim rečnikom i stvari naziva pravim imenom.
Medvedev Šolcu: Nemac laže i ne crveni se od svojih laži!

Evo pitanje za sve: da li na planeti trenutno postoji jadnija zemlja od Nemačke?



I da li se rasplakao i molio za oproštaj Šorc pošto mu je Meda skresao tako stroašno u brk ?

A što se jadnije države tiče , ništa ne brini , ima ima ...
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.12.2023. u 18:40 - pre 5 meseci
Citat:
jovajovic100:A što se jadnije države tiče , ništa ne brini , ima ima ...
Nisi rekao koja? Meni nijedna ne pada na pamet...

Citat:
I da li se rasplakao i molio za oproštaj Šorc pošto mu je Meda skresao tako stroašno u brk ?
Da je Šolc normalan i moralan čovek ko brine o svojoj zemlji i celoj Evropi rasplakao BI SE, molio za oproštaj i naravno odmah vratio uvoz energenata od strane najboljeg ponuđača.

Ali umesto toga, pošto on sve to nije nego je običan plaćeni američki ispljuvak koga nije sramota da ide po svetu i viče kako je "RUSIJA EVROPI UKINULA GAS" (?!?), zbog toga Nemačka i cela Evropa realno i treba realno da propadnu i da ih pojedu najpre Kinezi, a onda i USA koja se već ponaša kao davljenik koji povlači i utapa manje umesto sebe.
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.12.2023. u 18:48 - pre 5 meseci
Kinezi će da pojedu trećinu Rusije ...
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271097 | Odgovora: 3214 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.